Stroboskopy 94.67%
26 Říj 2018

4NEJ Stroboskopy

Stroboskop je zařízením, které vysílá v krátkých časových intervalech světelné impulsy. Stroboskopická světla si našla své pevné místo v zábavním průmyslu, setkáme se s nimi hlavně na diskotékách a v klubech. Ve světle stroboskopu se pohyby tanečníků jeví jakoby zpomalené až robotické. Vysílá sekavé, přerušované světlo.

Milan Vašíček 0
Zmrzlinovače 94.33%
22 Říj 2018

4NEJ Zmrzlinovače

Pro výrobu lahodné domácí zmrzliny se vyplatí zainvestovat do zmrzlinovače. Díky němu získáte zmrzlinu lahodnější a lepší konzistence. Při nákupu je nutné vědět, jaké množství této pochoutky hodláme připravovat.

Jednoduché zmrzlinovače nemají vlastní chladicí jednotku a hodí se pro jednu várku denně. Jsou závislé na mrazáku. Ty vybavené chladicí jednotkou jich zvládnou více.

Milan Vašíček 0
Plynové ohřívače (zářiče) na terasu 95%
02 Říj 2018

4NEJ Plynové ohřívače (zářiče) na terasu

Terasové ohřívače jsou hitem. Umožní strávit příjemné chvíle venku i v chladnějším počasí nebo za letních večerů. Venkovní plynová topidla jsou k sehnání v rozmanitých designech a efektivně vás zahřejí.

Plynové zářiče na terasu spalují propan-butan, který seženete běžně v tlakových lahvích. Obsluha je snadná a k zapálení zpravidla nepotřebujete ani zápalky. Piezo-elektrické zapalování vám ulehčí život.

Milan Vašíček 0
Elektronické bicí soupravy 95%
24 Zář 2018

4NEJ Elektronické bicí soupravy

Elektronické bicí soupravy jsou alternativou těch klasických akustických. Zvuk u nich nevzniká chvěním tělesa, ale jinou cestou na elektronickém principu.

Na elektronické bicí hráli a hrají různí známí interpreti, proto jsou rozhodně atraktivní alternativou akustických bicích souprav. V dnešní technické a digitální době rovněž mají elektricniké bicí soupravy širší možnosti propojení s další elektronikou, nahrávání a podobě.

Dagmar Mikuleczová 0
Hrnce a vařiče sous vide 95.33%
28 Čvn 2018

4NEJ Hrnce a vařiče sous vide

Metoda sous-vide je specifická metoda přípravy jídel. Název v překladu z francouzštiny znamená „vaření pod vakuem“. Spočívá ve využití konstantní teploty, ke které dopomůže speciální zařízení. Existují buďto velké hrnce, nebo ponorné vařiče sous vide. Ty se těší velké popularitě, jelikož se jednoduše připevní k jakékoliv varné nádobě a jsou skladné.

Do hrnce se nalije voda, na přístroji nastaví požadovaná teplota, a tu pak zařízení samo udržuje. Důležitým krokem je přidání vakuového sáčku s jídlem do hrnce. Poznání toho, jaká teplota je ideální pro ten či který druh jídla, patří k základním předpokladům úspěchu.

Kateřina Perutková 0
Horkovzdušné pistole 94%
23 Kvě 2018

4NEJ Horkovzdušné pistole

Horkovzdušná pistole je užitečným nástrojem do každé dílny. Funguje podobně jako fén na vlasy, nicméně její výkon je mnohem vyšší. Dá se různě regulovat a také obměňovat nástavci. K čemu ji využijeme? Ke svařování, tvarování plastů, odstraňování starých nátěrů, vysoušení nebo rozmrazování.

Manipulace s horkovzdušnou pistolí je poměrně snadná i díky tomu, že nemá vysokou hmotnost. Druhá ruka zůstává volná pro manipulaci s předměty a dalším nářadím. Pokud ji postavíme tryskou vzhůru, dá se nad ní například ohýbat plast.

Milan Vašíček 0
Elektrické nůžky na živý plot 94%
21 Dub 2018

4NEJ Elektrické nůžky na živý plot

Živé ploty představují atraktivní způsob ohraničení pozemku a zajistí dostatečné soukromí. V neposlední řadě plní funkci okrasou, je ale zapotřebí dopřát jim správnou péči. Uplatnění najdou v každé zahradě při vhodné volbě dřevin. Aby se dřeviny nerozrostly do nežádoucích rozměrů a nehezkých tvarů, vyžadují pravidelnou údržbu.

I když manuální nůžky představují klasickou a spolehlivou variantu, práce je s nimi pomalá a namáhavá. Pro větší plot se nehodí. Profesionální nebo hobby elektrické nůžky na živý plot pomohou zkrotit větve a dát plotu tvar.

Milan Vašíček 0
Aplikace odposlech štěnice do mobilu
13 Dub 2018

4NEJ Aplikace odposlech štěnice do mobilu

Mobilní aplikace procházejí neustálým vývojem. Existuje jich obrovské množství a některé působí téměř jako hudba budoucnosti. Aplikace odposlech štěnice do mobilu je poměrně kontroverzní záležitostí. Mobilní telefon je přece jen zdrojem obrovského množství citlivých údajů o jeho majiteli.

Odposlech telefonu je snazší, než by si člověk mohl myslet. Aplikaci odposlech štěnice do mobilu lze nainstalovat do telefonu s jakýmkoliv operačním systémem. Využívají ji lidé, kteří touží mít kontrolu nad mobilními aktivitami někoho druhého. Může jít třeba o partnera nebo dítě.

Petr Kohel 0
Zapichovací solární zahradní osvětlení 94.67%
05 Dub 2018

4NEJ Zapichovací solární zahradní osvětlení

Venkovní osvětlení snadno promění zahradu v pohádkové království. Navodí příjemnou atmosféru, osvětlí požadovaná místa a oživí venkovní prostor po setmění.

Dnes se pro venkovní osvětlení zahrad, teras nebo předzahrádek používají především LED zdroje. Populární je zapichovací solární zahradní osvětlení, které podle svého názvu využívá energii ze slunečního záření. Je úsporné a jeho provoz nezatíží vaší peněženku. Přes den solární články sbírají a ukládají energii ze slunce a po setmění ji přemění na světlo nezávislé na kabelech a připojení do sítě.

Milan Vašíček 1
Stojací lampy do obýváku 93.33%
01 Dub 2018

4NEJ Stojací lampy do obýváku

Stojací lampy jsou užitečným a krásným prvkem interiéru. Moderní designové lampy nejsou jen nutností osvětlení tmavého rohu, ale plnohodnotným prvkem místnosti. Ozdobí hluchá místa světlem i svou krásou.

Jako nejpraktičtější se jeví stojací lampy do obýváku se stmívačem. U těch regulujeme intenzitu světla, aby bylo adekvátní a příjemné. Nabídka stmívačích i nestmívacích lamp je dnes téměř nekonečná. Výběr záleží na vzhledu interiéru, osobním vkusu, požadavcích na světlo i finančních možnostech.

Milan Vašíček 0