Dříve vzbuzovat pojem vyhřívaný bazén pocit luxusu, dnes si jej může dovolit téměř každý, kdo má peníze na provoz vlastního bazénu. Do ohřevu bazénové vody lze snadno zapojit slunce. Je to metoda nejpřirozenější a nejekologičtější. Jaké jsou možnosti?

V současné době existují moderní a účinná solární zařízení určená pro všechny typy venkovních bazénů: nadzemní, zapuštěné i částečně zapuštěné. Dokážou vodu ohřát až o několik stupňů Celsia.

Existují tři základní systémy solárního ohřevu: deskové, spirálové a plachty.

Solární plachta

Solární plachta je tmavá (černá nebo modrá), neprůhledná, plave na hladině a svítí do ní slunce. Obsahuje bubliny, v nich se ohřívá vzduch. S tím, jak se ohřívá plachta, dochází zároveň i k ohřevu vody pod ní přes bublinkovou vrstvu. Existuje i průhledná solární plachta, přes kterou slunce proniká i do vody. Slunce svítí až na dno a ohřev je účinnější.

Solární pyramida

Solární pyramida představuje oblíbený typ spirálového ohřevu. Obrovskou výhodou je mobilnost tohoto zařízení. Je skvělé, že ji můžeme přenášet na místo, kam zrovna nejvíce praží slunce. Jde o průhlednou plastovou kupoli se srolovanou černou hadicí uvnitř. Voda proudí hadicí dovnitř a ven, přičemž v průběhu se ohřívá pro větší bazén je nutno mít několik těchto pyramid. Pozor, jakmile slunce zajde a zařízení nevypneme, začne pyramida fungovat opačně – vodu ochlazovat.

Solární panely

Slunce ohřívá solární panely napojené na filtraci bazénu. Voda se tak přímo ohřívá. Samostatné solární panely se dají snadno spojovat do série, čímž se zvyšuje výkon systému.

Solární ohřevy bazénů za výhodné ceny zde

1. Solární ohřev Speedsolar

Solární panel na ohřev vody v bazénu s velmi jednoduchou a rychlou montáží. Rozměr cca 55 x 55 x 23,5 cm. Sluneční energie se zachycuje pod průhledné polokulové víko a přenáší se na spirálovou plastovou trubici naplněnou vodou. Teplo ze spirálové plastové hadice je předáváno protékající vodě. Stávající filtrační čerpadlo dopravuje bazénovou vodu skrz solární ohřívací jednotku. Je zapotřebí filtrační čerpadlo s průtokem minimálně 2000l/hod maximálně 7500l/hod.

Jednotka pro solární ohřev musí být umístěna vedle bazénu, nasměrovaná na jih, pod sklonem 30°. Správného úhlu dosáhnete díky výsuvným nohám solární jednotky. Na solární kolektor je možné napojit hadice 32 i 38mm. V kolektoru je použita trubice Ø 30 mm. Je možnost zapojení více solárních jednotek za sebou. Optimální je použít 1 solární jednotku na cca 7500 litrů bazénové vody (orientační hodnota, závisí na intenzitě slunečního svitu).

Získej tento pyramidový solární ohřev bazénů za cenu od 2 190 Kč

Naše hodnocení

Výkon 9.4
Praktičnost 9.5
Cena 9.0
Výkonný pyramidový solární kolektor k bazénu. Jeho velkou výhodou je snadná mobilita a nenáročnost na zabíraný prostor.
9.3

2. Levná modrá solární plachta na bazén s Ø hladiny 3 m

Sluneční paprsky prostupují solární plachtou a ohřívají vodu bezprostředně pod hladinou. Bublinky působí při slunečním záření jako čočky a tím zvyšují teplotu vody. V noci zamezují odparu vody, chemických prostředků a ochlazování vody. Solární plachta také částečně chrání proti spadu nečistoto do bazénu. Solární plachta je vyrobena z modré bublinkové polyetylénové tepelně izolační plachty.

Solární plachta je vhodná pro všechny bazény s průměrem hladiny 3 m.

Získej tuto solární plachtu za cenu od 529 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.2
Praktičnost9.2
Cena9.3
Díky solární plachtě dosáhnete nejen teplejší vody ve vašem zahradním bazénu, ale taky zabraníte spadu nečistot do vody.
9.2

3. Solární ohřev vody Hawaj Exclusive

Vyhřátí nadzemního bazénu pomocí sluneční energie? Teplota vody vyšší o 1, 2 nebo 3 °C? Se solárním kolektorem Hawaj Exclusive to zvládnete bez problémů.

 • Materiál kolektor HDPE, kryt polykarbonát
 • Přípojka 38 mm
 • Rozměry D x Š x V: 110 x 69 x 14 cm
 • Objem vody kolektor 15 l
 • Průtok max. 10.000 l/h
 • Dodává se s 1 ks připojovací hadice 38 mm a 2 ks hadicových svorek
 • Pro vyšší tepelný výkon je možné zapojit několik článků do série

Získej tuto solární panelový ohřev za cenu od 2 599 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.4
Praktičnost9.2
Cena8.9
Opravdu výkonný solární panel na ohřev bazénové vody.
9.2

4. Bazénový solární panel Slim 360

Solární panel Slim 360 pohlcuje tepelnou energii slunečních paprsků a předává ji vodě, která panelem proudí. Chladná voda z bazénu je pomocí bazénové filtrace vháněna do solárního panelu, kde se ohřívá a vrací se zpět do bazénu. Solární panel Slim napojíte na hadice o průměru 32 i 38 mm. Součástí balení solárního panelu Slim 360 jsou i spony a hadicové trny k napojení na hadice. Solární panel není určen k montáži na střechy, pergoly apod. Solární ohřev musí být vedle bazénu umístěn tak, aby byl na stejné úrovni hladiny vody, nebo pod její úrovní.

 • výška: 146 cm
 • šířka: 4 cm
 • délka: 40 cm
 • váha: 8,9 kg
 • rozměry ohřevu: 3×1,2 m
 • max. objem vyhřívané vody: 17-20 m3
 • potřebný výkon filtrace: 4 m3/hod
 • určeno pro filtrace: pískové
 • napojení na hadice 32 a 38 mm

Získej tuto bazénový solární panel za cenu od 3 890 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.3
Praktičnost9.1
Cena8.7
Tento solární panel odvede skvělou službu i ve vašem bazénu.
9.0
Plavky tankiny
Předchozí recenze

4NEJ Plavky tankiny

Žlutá dámská kabelka
Další recenze

4NEJ Žlutá dámská kabelka

1 komentář

 1. 5.7.2020 v 19:19 — Odpovědět

  pohledávám panel pro ohřev vody 3×1,20cm-plastové cena s dopravou Vysočina.Třešt zdraví Jan

Zanechte vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *