Usušení prádla na čerstvém vzduchu se nic nevyrovná. Kdo má zahradu, určitě rád využije možnost umístit na ni zahradní sušák. Vsadit bychom měli na prověřené značky, které si s konstrukcí a materiály vyhrají. Tyto sušáky jsou bytelné, chytře řešené a skladné zároveň. Poskytnou co nejvíce místa pro vaše prádlo a jen tak se neskácí s každým závanem větru. Samozřejmostí je antikorozní úprava a odolnost vůči běžným klimatickým podmínkám.

Konstrukce velkých sušáků

U největších modelů zahradních sušáků je velká plocha pro prádlo, pojmou několik vypraných praček. I přes své rozměry jsou konstruovány pro minimální údržbu a jednoduchou ovladatelnost. Stavba sušáku a rozmístění jednotlivých šňůr jsou navrženy za účelem co nejlepší cirkulace vzduchu mezi kousky prádla. I rozměrné kusy jako prostěradla venku snadno usušíte bez toho, že by se po pověšení ušpinily od země.

Ukotvení do země

K instalaci sušáku na zahradě je potřeba jeho ukotvení do země. Zabudovat se dá do zeminy i betonu. Dá se zabetonovat, nebo ukotvit ukotvovacím držákem s vrutovými zářezy. Druhá varianta poskytuje jistou mobilitu, v případě nevyhovujícího místa se dá sušák zabudovat jinam. Přes ukotvovací držák se dá dokonce bez potíží přejíždět travní sekačkou. Existují dokonce venkovní sušáky s upevněním na stěnu budovy.

Velký výběr zahradních sušáků za příznivé ceny zde

1. Venkovní sušák na prádlo BRILANZ

Zahradní sušák se 4 otočnými rameny, s možností nastavení ideální výšky a se šňůrami v délce 50 metrů nabízí dostatečný prostor pro sušení prádla. Sušák oceníte především v letních měsících, kdy můžete sušák umístit kdekoliv na Vaší zahradu. Do země se upevňuje pomocí zemní objímky, která je součástí balení.

 • Materiál: hliníková konstrukce o průměru 55 mm
 • Rozměry: š. 173 x d. 173 x v. 187 cm
 • 4 ramena
 • délka sušicí plochy 50 m

Získej tento zahradní sušák na prádlo za cenu od 999 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost 9.5
Materiál a zpracování 9.5
Cena 9.1
Tento zahradní sušák vítězí svou stabilitou a kvalitou zpracování.
9.4

2. Sušák na prádlo Alve 8055

Sušák na prádlo značky Alve. Součástí sušáku je plastová montážní trubka o délce 20cm. K důkladné montáži ale doporučujeme zemní vrut 60x550mm.

 • délka šňůry: 50m
 • nosnost: 30 kg

Získej tento zahradní sušák na prádlo za cenu od 770 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost9.4
Materiál a zpracování9.3
Cena9.3
Venkovní sušák na prádlo s velkou nosností.
9.3

3. Zahradní sušák BlueGarden KAL-180

Funkční řešení pro sušení velkého množství prádla – zahradní sušák BluGarden KAL-180. Sušák s kotvou jednoduše umístíte na zahradu pomocí speciální kotvy, která zaručuje velmi dobrou stabilitu. Sušák je vyroben z hliníku s ochranou vrstvou, která chrání před vnějšími faktory a korozí. Na zahradní sušák Blugarden zavěsíte až 50 metrů prádla a sušák přesto nezabírá velký prostor. Instalace zahradního sušáku je velmi jednoduchá a rychlá.

 • Celková délka prádelní šňůry: 50 m
 • Výška stožáru: 180 cm
 • Délka paží: 140 cm

Získej tento zahradní sušák na prádlo za cenu od 895 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost9.3
Materiál a zpracování9.3
Cena9.2
Stabilní zahradní sušák s pevnou konstrukcí.
9.3

4. Zahradní sušák TORO 4 ramena 50m

Venkovní zahradní sušák je velkým pomocníkem na jarní a letní sušení prádla na zahradě domu nebo chatky. Velmi jednoduchý systém uchycení zahradního sušáku do země umožňuje kdykoliv změnu místa nebo uložení před zimním obdobím. Rozpětí sušáku zajišťuje kvalitní pojistka proti složení. Délka šňůr je 50m a umožňuje sušení až 6 praček prádla. Šňůry jsou vyrobeny z vysoce kvalitního PVC lanka, které je velmi snadno čistitelné hadrem.

 • Maximální zátěž: 30 kg
 • Barva: stříbrná, červená
 • Materiál: hliník, plast
 • Nosnost: 30 kg
 • Šířka: 185 cm
 • Výška: 190 cm
 • Hloubka: 190 cm

Získej tento zahradní sušák na prádlo za cenu od 499 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost9.2
Materiál a zpracování9.1
Cena9.6
Levný zahradní sušák na prádlo.
9.3
Asymetrické vany do malé koupelny
Předchozí recenze

4NEJ Asymetrické vany do malé koupelny

Výškově nastavitelný pracovní stůl pro stání
Další recenze

4NEJ Výškově nastavitelný pracovní stůl pro stání

Zatím žádné komentáře

Zanechte vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *