Chladivé osvěžení si můžete na své zahradě dopřát v letních dnech díky zahradní sprše. Tohoto pomocníka využijete u bazénu, ale i v případě, že žádný bazén nevlastníte.

Proč se sprchovat na zahradě

Osprchování před vstupem do bazénu zajistí, že voda zůstane čistější a nezanesete si dovnitř nečistoty, prach, opalovací krémy a písek. Opláchnout se pak můžete opět po plavání v bazénu. Zahradní sprchy jsou výborné jako osvěžení v horkých dnech během práce i odpočinku na zahradě.

Solární a zděné venkovní sprchy

Zahradní sprchy existují jak přenosné solární, tak i zděné. Koupit se dají hotové se vším všudy, případně si je můžete sestavit svépomocí. Před pořízením se zamyslete nad tím, k jakým účelům budete sprchu nejčastěji používat. Pokud u bazénu, logicky se vám bude zamlouvat její umístění co nejvíce v jeho blízkosti. Kdo touží po osvěžení po náročných zahradních činnostech, měl by sprchu umístit v takovém koutě zahrady, kde nejčastěji pracuje.

Pro zapojení potřebujete rovnou plochu a také vnější přívod vody. Časté sprchování vyžaduje svedení odtokové vody do odpadu. Pro občasné osvěžení v létě speciální odtok řešit nemusíte. Zahradní sprchy mají nejčastěji podobu stěny vybavené sprchovacím stojanem a hadicí. Stěna může být kamenná, betonová, dřevěná i kamenná. Volně stojící sprcha bez stěny ale také splní svůj osvěžující účel.

Je libo teplou vodu?

Při plánování pořízení sprchy si ujasněte, zda toužíte po ohřevu vody. Solární sprcha zajistí příjemnou vodu i v chladnějších dnech. Sprcha se ale dá napojit také na teplou vodu v domě. Někomu bude vyhovovat voda studená a odstátá, jiný preferuje vodu co možná nejteplejší. U solárních sprch si vybírejte pro jejich umístění stanoviště, kam svítí slunce velkou část dne.

Velký výběr zahradních sprch za příznivé ceny zde

1. Levná solární sprcha ROCKTRAIL RDS 18 A1

Solární sprcha je skvělý způsob, jak si užít horkou sprchu bez použití elektřiny. Skládá se ze dvou částí spojených šroubovacím mechanismem. Integrovaná nádržka na vodu pojme až 18 litrů vody pro pohodlné sprchování. Velká sprchová hlavice v chromovém provedení (Ø 15 cm) poskytuje účinný a příjemný zážitek ze sprchování a směšovací pákový ventil umožňuje nastavit teplotu a průtok vody. Vnitřní potrubí je vyrobeno z ohebné plastové hadice a přípojka vody umožňuje připojit ke sprše běžné zahradní hadice. Funkce ochrany proti vyprázdnění zajišťuje, že se sprcha nevyprázdní, ani když je zahradní hadice odpojena. Sprchu lze snadno instalovat pomocí přiloženého stojanu z tvrdého plastu, 4 šroubů s podložkami, rozpěrných hmoždinek a plastových krytek. Pokud tedy hledáte pohodlný a ekologický způsob, jak si užívat na zahradě teplé sprchy, je solární sprcha ideální volbou.

 • Sprcha: cca 11 x 226 cm (Ø x V)
 • Stojan: cca 15,5 x 15,5 x 8 cm (D x Š x V)
 • Hmotnost: cca 6,3 kg

Získej tuto solární sprchu za cenu od 2 599 Kč

Naše hodnocení

Vzhled a styl 9.3
Praktičnost 9.5
Cena 9.6
Praktická solární zahradní sprcha příznivou cenu.
9.5

2. Bazénová sprcha GRE Minimal

Sprcha se studenou vodou je ideální pro ty, kteří hledají minimalistický design. Tato sprcha je vyrobena z nerezové oceli a má výšku 216 cm a průměr 4,3 cm. Díky tomu je ideální pro vyšší osoby. Kromě toho je sprcha vhodná i pro ty, kteří hledají sprchu se studenou vodou bez jakýchkoli přidaných funkcí.

 • Výška: 216 cm
 • Kohoutek na oplach nohou: ne

Získej tuto bazénovou sprchu za cenu od 4 950 Kč

Naše hodnocení

Vzhled a styl9.4
Praktičnost9.3
Cena9.4
Venkovní nerezová sprcha v minimalistickém provedení.
9.4

3. Solární hliníková sprcha UNO 40 l

Zahradní sprcha UNO s nebývalým objemem 40l pro venkovní použití. Zajistí ohřev vody přiváděné ze zahradní hadice a tím perfektní pocit pohodlí při sprchování teplou nebo vlažnou vodou. Ohřev vody zajišťuje sluneční záření a tělo sprchy, které funguje jako solární kolektor. Pro sprchování musí být zahradní sprcha stále napojena na vodovodní řad. Není-li napojena, nelze se sprchovat. Sprcha se kotví pomocí 4 šroubů (nejsou součástí balení) pevně k zemi, čímž je zajištěna její perfektní stabilita.

Sprcha je též vybavena ventilem pro možnost nastavení teploty výstupní vody. S ohledem na teplotu vody uvnitř sprchy, která může dosahovat až 60 °C, se doporučuje nejprve natočit ventil vpravo, jeho vychýlením směrem od těla sprchy pustit studenou vodou a následovně vodu domíchat na požadovanou teplotu natáčením ventilu směrem vlevo. Sprcha je vyrobena z hliníku.

 • Objem zásobníku solární sprchy: 40 l
 • Maximální povolený tlak vody na vstupu do armatury: 3,5 baru
 • Minimální potřebný tlak: 2 bary
 • Výška: 215 cm
 • Hmotnost výrobku Netto: 8 kg
 • Rozměr sprchy: 215,4 x 22 x 22 cm
 • Kotevní spodní deska: 4 x otvor s roztečí 178×178 mm
 • Rozměr základny je 220×220 mm

Získej tuto solární sprchu za cenu od 4 990 Kč

Naše hodnocení

Vzhled a styl9.3
Praktičnost9.5
Cena9.4
Kvalitní solární sprcha s velkým objemem zásobníku na vodu.
9.4

4. Dřevěná zahradní sprcha STILISTA Cascata

Pokud hledáte osvěžující způsob, jak se zchladit po dlouhém dni stráveném na slunci, je ideální zahradní dřevěná sprcha. Tato sprcha má velkou otočnou sprchovou hlavici se 60 extra velkými tryskami, které jsou navíc méně náchylné k odvápnění. Sprchová hlavice se snadno otevírá a čistí. Kromě toho má sprcha ruční sprchu se 44 tryskami, které lze plynule regulovat pomocí páky. Tlak vody lze plynule regulovat pomocí páky, takže vždy získáte ideální množství tlaku vody podle svých potřeb. Ať už jste na zahradě nebo v kempu, zahradní dřevěná sprcha je ideální pro poskytnutí chladivého osvěžení.

Zahradní sprcha STILISTA Cascata byla vyrobena z borovicového tvrdého dřeva (smíšené dřevo) z pěstebních plantáží, které se vyznačují absolutní odolností proti povětrnostním vlivům a dlouhou životností. Původ dřeva byl testován v souladu s normami FSC (Forest Stewardship Council) k vyloučení nezákonně sklizeného dřeva a dřeva ze zvláště cenných lesů.

 • výška: cca 210 cm
 • plocha stojanu: 61 x 61 cm (d x š)
 • sprchová hlavice: ø 15 cm s volně otočnou kulovou hlavou
 • včetně 2. samostatného sprchového koutu: ø 6 cm se sprchovou hadicí 97,5 cm
 • hliníková trubka: ø 1,7 cm
 • univerzální přípojka vody (3/4 palce) – pro standardní zahradní hadice
 • vč. další adaptér pro připojení 1 palce
 • odolné vůči povětrnostním vlivům Tropické olejované břidlice z tvrdého dřeva (certifikováno FSC)
 • sprchová hlavice, páková baterie a tažná páka chromovaná
 • sprchová hadice z nerezové oceli
 • trubice z ušlechtilé oceli
 • vysoce kvalitní mosazné šrouby
 • hmotnost: 11 kg

Získej tuto zahradní sprchu za cenu od 4 514 Kč

Naše hodnocení

Vzhled a styl9.5
Praktičnost9.4
Cena9.4
Díky dřevěnému provedení zapadne do každé zahrady.
9.4
Vyztužené podprsenky s kosticemi
Předchozí recenze

4NEJ Vyztužené podprsenky s kosticemi

Dámské kolečkové brusle
Další recenze

4NEJ Dámské kolečkové brusle

Zatím žádné komentáře

Zanechte vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *