Kvalitní batoh důležitou pomůckou každého studenta. Starší školáci a vysokoškoláci nosí studentské batohy, a v nich často i těžké věci. Takovou věc, kterou používáme denně, bychom měli vybrat s rozmyslem. Zohledníme nejen design, ale i ergonomii a praktičnost.

Kvalitní batoh pro zdravá záda

Zdravá záda jsou důležitá pro spokojený život. Na kvalitní batoh je proto nutné dbát v každém věku dítěte. A poté i v dospělosti. Měl by být lehký, přitom s pevnou konstrukcí, mít nastavitelné široké popruhy, vyztužená záda a dno, odvětrávání a praktické řešení vnitřního prostoru. Žádoucí jsou různé přihrádky, komory a kapsy. Někdo vyžaduje kapsu na lahev s pitím, další zase široké držadlo.

Nezbytné je rovnoměrné rozložení hmotnosti v batohu a zamezení tlaku v oblasti šíje. Nevhodný batoh může mít za následek deformity páteře, bolesti zad, hlavy a únavu.

Design studentského batohu

Ani u studentského batohu nezapomínáme na reflexní prvky. Ty mohou být vkusně zakomponovány do designu batohu. Ten je pro studenty nesmírně důležitý, proto ho neopomíjíme. Batoh musí dobře vypadat a souznít se stylem jeho nositele. Vzhled může být univerzální, nebo naopak velmi originální. Většina lidí má ráda neutrální batohy, které ladí s veškerým jejich oblečením.

Velký výběr studentských batohů zde

1. Šedý studentský batoh Travelite

Stylový městský batoh s přihrádkou na 15,6‘‘ notebook. Ať už máte namířeno do práce, školy či na výlet, dvoukomorový batoh Backpack Melange z řady Basics s vámi udrží tempo po celý den! Komfortní zádový panel a nastavitelný hrudní popruh zaručí pohodlné nošení, zatímco integrovaná přihrádka na notebook s jistícím popruhem ochrání elektroniku před nárazy a otřesy.

Praktické vnitřní členění vám zase umožní přehledně si uspořádat nejen dokumenty a složky, ale i příslušenství k notebooku či psací potřeby. Batoh rovněž splňuje normy pro palubní zavazadla většiny aerolinií, můžete jej tedy použít i jako příruční zavazadlo.

Pojme složky i sešity formátu A4, polstrovaný zádový panel, polstrované a délkově nastavitelné ramenní popruhy, vypolstrovaná přihrádka na notebook o velikosti 15,6‘‘. Nastavitelný hrudní popruh, přední kapsička na zip na drobnosti, kapsa s integrovaným organizérem. Popruh pro nasunutí na madlo kufru, polstrované ucho pro pohodlné nošení v ruce, boční síťované kapsy na láhev i na drobnosti.

 • Výrobce: Travelite
 • Barva: šedá
 • Objem: 22 l
 • Kapsa na notebook: Ano
 • Velikost notebooku: 15,6″
 • Rozměry: 45 x 31 x 16 cm
 • Hmotnost: 700 g
 • Materiál: Polyester 300D/PVC

Získej tento studentský batoh za cenu od 779 Kč

Naše hodnocení

Vzhled 9.3
Praktičnost 9.5
Cena 9.5
Praktický studentský batoh, který se poradí s notebookem i sešity velikostí A4.
9.4

2. Pestrobarevný karovaný studentský batoh Ergobag

Studentský batoh Satch – Beach Leach je vhodný pro školáky a studenty od 11 let nebo od výšky 140 cm. Díky možnosti nastavení výšky ramenního popruhu jej lze individuálně nastavit od 140 – 180 cm. Batoh je samostojný, má 2 velké kapsy + organizér a pojme až 30l objemu. Díky nastavitelnému hrudnímu popruhu a bedernímu pásu přenáší až poloviční váhu nákladu do oblasti pánve, odlehčuje tak ramenům a krční páteři.

Tento teenagerský batoh má vnitřní kapsu na telefon s vývodem na sluchátka. Přední kapsa je dokonale organizovaná. Boční přezky slouží ke stažení nákladu a jeho maximálního přiblížení k zádům. Snižuje zatížení zad a přenáší cca 40% váhy na stabilní pánev. Látka je ze 100% vyrobena z recyklovaných PET lahví. Je objemově a barevně stálá. Povrch je již z výroby impregnován a má vodní sloupec až 1500 mm.

 • Váha: 1200 g
 • Objem: cca 30 l
 • Rozměry: šířka 30 cm, hloubka 22 cm, výška 45 cm

Získej tento studentský batoh Ergobag za cenu od 3 190 Kč

Naše hodnocení

Vzhled9.4
Praktičnost9.6
Cena9.1
Máte doma teenagera a chcete pro něj to nejlepší? Batohy Erdobag jsou jasnou volbou.
9.3

3. Bezpečnostní batoh s alarmem a SOS sms

Dámský batoh stvořený pro ochranu vašich věcí i vás samotných. Vybaven chytrými tlačítky z nichž jedno při stisku spouští alarm a druhé odešle vaši polohu na telefon osoby, kterou si pro případnou pomoc vyberete. Díky důmyslně umístěným zipům a kapsám nelze na zádech otevřít bez vašeho vědomí. Ultralehký, s chytrým vnitřním uspořádáním.

Dámský batoh Cathy povyšuje bezpečnostní batohy na novou úroveň a kromě ochrany vašich věcí se zaměřuje i na ochranu vás samotných. Je vybaven chytrými tlačítky na ramenních popruzích z nichž jedno při stisku spouští hlasitý alarm pro odstrašení a druhé odešle SOS zprávu s vaší polohou až třem osobám, které si pro případ nouze vyberete.

 • NELZE VYKRÁST
 • SKRYTÉ KAPSY
 • ALARM
 • SOS SMS S LOKACÍ
 • PRO TABLETY 9.7
 • ULTRALEHKÝ

Získej tento bezpečnostní batoh za cenu od 3 508 Kč

Naše hodnocení

Vzhled9.2
Praktičnost9.7
Cena9.0
Tento alarm vám nejen nevykradou, ale v případě problému jednoduše spustí hlasitý alarm a odešle SMS zprávy.
9.3

4. Školní batoh Nike

Nike Heritage Rebel Backpack. Složení 100% Polyester – velmi pevné syntetické vlákno, jež se může pochlubit vysokou tepelnou odolností a výborných vstřebáváním pachů.

Získej tento školní batoh Nike za cenu od 690 Kč

Naše hodnocení

Vzhled9.2
Praktičnost9.2
Cena9.5
Značkový studentský batoh za příznivou cenu.
9.3
Koupelnové předložky
Předchozí recenze

4NEJ Koupelnové předložky

Dětské hodinky
Další recenze

4NEJ Dětské hodinky

Zatím žádné komentáře

Zanechte vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *