Asi jen málokdo si dokáže představit kuchyni bez dřezu. Ten je naprosto nepostradatelným pomocníkem. Ve dřezu umýváme nádobí nebo čistíme zeleninu a musí tak odpovídat těm nejpřísnějším hygienickým normám. Ale nejen to. Dřez už dávno není jen obyčejný pomocník, v mnohých kuchyních se stal nejen funkční, ale také estetickou záležitostí. Co se materiálu týče, vévodí dřezům už relativně dlouhá léta nerez, který nahradil méně praktický smalt.

A mění se nejen materiály, ale také tvary dřezů. Stále větší oblibě se v kuchyních těší rohové kuchyňské dřezy. Mnozí nerezové rohové řezy považují za nepraktické, ale to už neplatí. Z počátku sice měly své mouchy, ale v moderních kuchyních jsou dřezy umístěné v rohu stále žádanější. Důvodů, proč dřez umístit do rohu je hned několik. I obyčejná rohová kuchyň získá na atraktivitě a v neposlední řadě se do posledního zbytku využije, jinak mnohdy problematický, roh kuchyňské linky.

Na stoupající poptávku po rohových nerez dřezech výrobci celkem pružně zareagovali, takže dneska si můžete vybrat z celé řady dřezů. Do rohu můžete zvolit klasický dřez s odkapávací plochou umístěnou u stěny. Další možností je speciálně tvarovaný nerez dřez s oblými rohy, který se umístí ze šikma. Díky tomuto umístění dřezu máte kolem sebe dostatek prostoru.

Rohové nerezové dřezy za nejlepší ceny zde

1. Dřez Blanco Tipo 9 E 93×51 cm

Máte menší kuchyň, nebo jste se prostě jen rozhodli umístit dřez do rohu? Nechcete investovat přehnanou částku do granitového nebo keramického dřezu? Je pro vás důležitá odolnost vůči vysokým teplotám, snadná údržba, stálobarevnost a hygienická nezávadnost. Pokud ano, pak vám mohu doporučit tento rohový nerezový dřez Blanco. Je určen do skříněk 90 x 90 (případně 90x60cm) opravdu vyřeší problém jak vyřešit dřez v malé rohové kuchyni.

Celkový rozměr dřezu je 930 x 510 mm a jeho hloubka je 170 mm. Nalevo od vaničky od rozměrech 330 x 420 mm naleznete odkládací plochu, napravo pak menší odkápavací vaničku trojúhelníkového tvaru o hloubce 25 mm. Díky tomu je prostor využit využit do posledního kousku. Váha dřezu je 4 kg a tloušťka plechu 0,6mm. Dřez je bez excentrického ovládání a součástí dřezu není baterie, tu si můžete vybrat libovolně dle svých preferencí. V balení naopak najdete odtokovou armaturu s prosotorově úspornou trubkou a ventil 3 1/2″ se sítkem. Blanco používá výhradně nejkvalitnější nerezovou ocel pro ty nejvyšší nároky. Nerezové dřezy se ošetřují čistícími prostředky běžně dostupnými na trhu a maximálně se čas od času vyleští speciálním prostředkem na ošetřování nerezové oceli.

Získej tento dřez Blanco za cenu od 2 423 Kč

Naše hodnocení

Zpracování 9.5
Praktičnost 9.0
Cena 9.0
Vysoká kvalita za dobrou cenu velká vanička, funkční, praktický design. Tento rohový nerezový dřez splňuje vše co od něj můžete požadovat.
9.2

2. Kuchyňský dřez Franke Mikado MON 651 E

Nerezový rohový dřez Franke MON 651 E o rozměrech 960 x 500 mm. Hloubka vany dřezu je 150 mm. Dřez je určen pro horní montáž do skříňky rozměru 900 x 900 mm nebo 1050 x 1050 mm. Vysoce kvalitní chromniklová ocel je odolná proti korozi i po porušení povrchu dřezu a vůči vysokým teplotám. Hladký povrch nerezi zabraňuje usazování bakterií, lehce se čistí a je plně recyklovatelná. Životnost nerezi zatím nepřekonal žádný jiný materiál.

Obdobně jako u předešlého dřezu, i zde naleznete hlavní vanu, odkládací část a menší odkápavací vaničku. Oproti dřezu Blanco je tento více zaoblenější, jak dřez celkově tak i jednotlivé vaničky. Hlavní mycí nádoba dřezu má v nejširším místě 402 mm, na výšku měří 383 mm a hloubka je 150 mm. Odkápavací vanička je o rozměrech 250 x 190 mm a hloubce 80 mm. Ve dřezu je zhotoven 1 otvor a excentrické ovládání lze snadno dokoupit. Pokud jde příznivcem zakulacených tvarů bez ostrých rohů, určitě vás tento dřez zaujme.

Získej tento rohový dřez za cenu od 5 324 Kč

Naše hodnocení

Zpracování9.5
Praktičnost9.0
Cena7.5
Dřez za vyšší cenu ovšem jde výrobek prvotřídní kvality od prověřeného výrobce, který je zárukou dlouhé životnosti dřezu.
8.7

3. Kuchyňský nerezový dřez Franke PXN 612 E

Rohový dřez PXN 612 E s rozměry 780 x 490 mm v nerezovém provedení a s odkapávači po obou stranách budete mít dostatek pracovního i odkládacího prostoru. Součástí balení je i sítkový ventil a sifon pro úsporu místa s odbočkou na myčku. Sítkový ventil 3 1/2“ s přepadem sifon pro úsporu místa 6/4″ s odbočkou na myčku. Rozměry vaničky dřezu jsou 350 x 410 mm a její hloubka je nadstandartních 175 mm. Váha dřezu je sedm kilogramů a je k dostání ve třech provedeních – hladký povrch, mikrostruktura a tkaná struktura.

Nerezové dřezy nabízejí dlouhou odolnost proti korozi (pokud v domácnosti nemáte železitou vodu) a snášejí veškeré, v domácnostech běžně používané, chemické přípravky a saponáty. Dřez je z výroby opatřen ochrannou vrstvou, která bez řádného vyčištění na sebe váže mastnoty a nečistoty. Po použití otřete dřez a odkapávač vlhkým měkkým hadříkem se saponátem a opláchněte čistou vodou. V oblastech s tvrdou vodou můžete pomocí tekutého čisticího krému nebo pastou zabránit tvorbě matného filmu vodních usazenin. Nerez z kterého je dřez vyroben lze barevně jednoduše skloubit s moderními nerezovými spotřebiči, digestoří, vodovodní pákovou baterií a různými kuchyňskými doplňky jako je drátěný program.

Získej tento dřez Franke za cenu od 2 450 Kč

Naše hodnocení

Zpracování9.5
Praktičnost8.0
Cena8.5
Kvalitní dřez od proveřeného výrobce za příznivou cenu.
8.6

4. Jednodřez s odkapem Sinks CUPID 780 V 0.6mm matný

Nakonec jeden speciální kousek. Pokud je pro vás priorita cena pak určitě doporučuji ke shlénutí tento matný nerezový jednodřez. Je za speciální cenu a důvodem je lehce promáčklá vana. Vada není prakticky viditelná viz fotogalerie níže. K dostání je na eshopu 2jakost, který nabízí otevřené zboží, poškozený obal, případně mírně poškozené zboží. Určitě doporučuji k prozkoumání k dostání jsou tam opravdu zajímavé věci za velmi výhodné ceny.

Celkové rozměry tohoto nerezového dřezu jsou 780 x 490 mm. Dřezová vanička má na délku 400 mm, na šířku 350 mm a její hloubka je 160 mm. Vyveden je v matném provedení, díky čemuž na něm nejsou tolik viditelné zaschlé vodní kapky a jiné drobné nečistoty, jako je tomu u lesklých nerezových dřezů. Na levo i napravo od dřezové nádoby se nalézaji odkládací prostory, menší odkápavací vaničku u něj nenaleznete. Velikost sifonu je 3½”, tloušťka plechu je 0,6 mm a je určen k montáži do skříňky 90×90 cm.

Získej tento jednodřez za cenu od 1 599 Kč

Naše hodnocení

Zpracování6.5
Praktičnost8.0
Cena9.5
Pokud je pro vás proiritní cena a nevadí vám drobná vada na kráse, pak tento dřez druhé jakosti mohu jen doporučit..
8.0
Dětské video chůvičky
Předchozí recenze

4NEJ Dětské video chůvičky

Houpací koně
Další recenze

4NEJ Houpací koně

1 komentář

  1. 7.11.2018 v 13:25 — Odpovědět

    Dobrý den
    co se tyce rohovych drezu tu https://eshop-sinks.cz/content/23-jak-vybrat-spravny-rohovy-drez-do-vasi-kuchyne je par tipu jak vybrat ten správný
    treba se bude hodit

Zanechte vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *