Snad každý z nás už někdy řešil otázku, co koupit dítěti na hraní. Ať už vybíráte hračku pro svého potomka nebo dárek pro někoho blízkého, stojí před vámi nelehký úkol. Správná hračka musí být bezpečná, měla by v dítěti vzbudit zvědavost, a dát mu prostor, aby se něčemu přiučilo. Všechny tyto požadavky splňuje houpací kůň.

Na toho svého koníka s nostalgií vzpomíná nejedna generace a jeho obliba neklesá, spíše naopak. Houpací kůň dřív nebo později zaujme snad každé dítě. Houpání hračky dítě uklidňuje a rozvíjí jeho motoriku i fantazii. Sezení na houpacím koníkovi je tak pro dítě nejen skvělou zábavou, ale i příjemným tréninkem.

V obchodech dneska najdete celou řadu koníků a podobných houpacích hraček a orientovat se v nabídce může být někdy složité. Plyšový koník bude na první pohled asi nejroztomilejší, ale také nejdražší. Cenově přijatelnější pak bude koník z plastu, který se bude také lépe udržovat v čistotě a vydrží i mnohdy nešetrné zacházení malých dětí. Klasikou, která nikdy nezklame, je dřevěný houpací kůň. Ten většinou neobsahuje žádné malé kousky, které by mohly být pro malé děti nebezpečné.

Některé houpací koně mají řadu dalších funkcí, vydávají různé zvuky nebo blikají. Ne každé dítě, však tyto přidané vlastnosti potěší.

Houpací koně za nejlepší ceny zde

1. Bigjigs Dřevěný houpací kůň

Dřevěný houpací kůň čalouněný v manšestru. Tato látka je příjemná na dotek, neklouže a přitom je snadno udržitelná v čistotě. Všechny tyto vlastnosti jsou pro děti, které si budou s koníkem hrát velmi důležité. Manšestr je opravdu velice pohodlný a dítku se na něm bude přijemně sedět. Drobné drážky typické pro tuto látku brání podkluzování a zvyšuje tak bezpečnost, koník má navíc na zádech pohodlné sedlo, které komfort ze sezení ještě zvyšuje. To lze odepnou a v případě potřeby vyprat. Případné nečistoty jdou i z těla koníka vnadno očisti, pokud se nebude zrovna jednat o rajče nebo červenou řepu;-)

Malou výtku bychom měli k dílenskému zpracování. Při montáží chtělo napasování dřevěných dílú do sebe použití docela velké sílu, ale rozhodně se nedá říct, že by montáž byla kdoví jak složítá. Koník je za chvíli složen a připraven k houpání. Uši za které se bude vaše dítě kromě uzdy nejčastěji přidržovat jsou pevně přišity a nemusíte se obávat jejich utržení. Všechny Bigjigs hračky odpovídají současným evropským bezpečnostním normám a máte tak jistotu, že nekupujete něco, s čím by si vaše ratolest mohla ublížit, Celkově kůň vypadá moc hezky a určitě se stane nejen ozdobou dětského pokojíčku, ale jenou z nejoblíbenějších hraček.

Rohové nerezové dřezy
Předchozí recenze

4NEJ Rohové nerezové dřezy

Dámská tanga s krajkou
Další recenze

4NEJ Dámská tanga s krajkou

2 komentáře

 1. 23.11.2017 v 21:32 — Odpovědět

  Dobrý den,
  měla bych zájem o plastový hudební koník, ale nevím na koho
  se obrátit. Žádná adresa ani košík.
  Děkuji předem za odpovětˇ Yveta Kovacsová.

 2. 29.7.2021 v 11:43 — Odpovědět

  A co třeba: https://www.antonieemma.cz/kun-futu/ ten mi přijde taky super, protože je to houpací kůň, prkno a odrážedlo v jednom. Takže pro naší Mayu, která s oblibou střídá hračky je to ideál a můžeme jí to měnit podle toho, s čím si zrovna chce sama hrát.

Zanechte vzkaz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *