Balanční židle jsou pohodlné židle pro kancelářskou práci, které prospívají zádům a celkově stabilizují tělo. Dlouhé sezení nám neprospívá, s balanční židlí můžete svému tělu alespoň trochu pomoci. Sezení se stane aktivnějším a zapojíte i svaly hlubokého stabilizačního systému.

Zapojení svalů hlubokého stabilizačního systému

Speciální balanční židle doporučují fyzioterapeuti i lékaři. Když už je třeba trávit několik hodin denně sezením, bude lepší tato židle, než klasická kancelářská. Zamezuje bolesti zad, bederní páteře a krční páteře. I když na balanční židli sedíte, zároveň zapojujete spoustu svalů, které na té obyčejné zahálejí. Zpevňují se svaly zádové i břišní, meziobratlové ploténky se zatěžují správně, zvyšuje se prokrvení nohou.

Zdravější a pohodlnější sezení, to jsou balanční židle. Fungují na podobném principu, jako je gymnastický míč. Aktivuje se svalstvo okolo páteře, vyváženě pracují svaly hlubokého stabilizačního systému, což zabraňuje chronickým potížím způsobeným dlouhým sezením u počítače. Zároveň jsou méně zatěžovány vnitřní orgány.

Pro zdravější celodenní sezení

Na rozdíl od gymnastického míče, který pro celodenní sezení vhodný není, jelikož neumožňuje úlevovou pozici a je bez opory, balanční židle oporu poskytnout dokáže. Proto se dá používat několik hodin denně, na rozdíl od míče, na kterém se doporučuje sedět maximálně 30 minut denně.

Jak balanční židle vypadá? Jako kancelářská židle se sedákem na jakési pružině. Sedák je výkyvný a člověk aktivně zapojuje svaly po celou dobu sezení. Na výběr je mnoho designů židlí o různých výrobců, proto si vybere každý, ať už touží po nové židli do kanceláře, či domů.

Velký výběr balančních židlí za příznivé ceny zde

1. Červená balanční židle LÖFFLER

Prémiová balanční stolička ERGO A53 německé kvality. Dynamickým sezením pro aktivní pohyb při práci a zdravá záda. Doporučeno k výškově polohovatelným stolům.

Získej tuto balanční židli za cenu od 11 026 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost 9.4
Materiál a zpracování 9.6
Cena 9.4
Vyzkoušejte zdravé dynamické sezení. S touto balanční židlí uděláte svému tělu velkou službu.
9.5

2. LÖFFLER balanční židle Figo FG K9

Balanční zdravotní židle Figo FG 19 černá s podhlavníkem a unikátním systémem balance ERGO TOP® s možností aretace. Vhodné pro střední postavy. Vysoká kvalita – 30 let záruka, vyrobeno v Německu.

Získej tuto balanční židli za cenu od 27 567 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost9.6
Materiál a zpracování9.6
Cena9.1
Luxusní balanční židle s podhlavníkem a opěrkami na ruce.
9.4

3. Modrá balanční židle LÖFFLER Sedlo

Aktivní sezení s výškově nastavitelným, balančním Sedlem v modré barvě. S patentovanou technologií ERGO TOP® budete jak „na koni“. Řekněte sbohem bolestem zad. Německá kvalita s prémiovou zárukou 30 let.

Získej tuto balanční židli za cenu od 13 980 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost9.5
Materiál a zpracování9.5
Cena9.3
Pokud si chcete dopřát opravdu netradiční zdravé sezení, tato židle se přímo nabízí.
9.4

4. PEŠKA balanční židle Techno Medica Balance

Techno Medica Balance je kvalitní zdravotní balanční židle v moderním bílém designu vhodná především do designových interiérů, zdravotnictví nebo laboratoří.

Získej tuto balanční židli za cenu od 14 990 Kč

Naše hodnocení

Praktičnost9.4
Materiál a zpracování9.4
Cena9.5
Designové balanční křeslo za výhodnou cenu.
9.4
Zástěny a boční markýzy na balkón a terasu
Předchozí recenze

4NEJ Zástěny a boční markýzy na balkón a terasu

Pánské letní pyžama
Další recenze

4NEJ Pánské letní pyžama

Zatím žádné komentáře

Zanechte vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *