Rádi se v parných dnech na zahradě osvěžíte? Lépe než hadicí to půjde solární sprchou. Ta vodu ohřeje na přijatelnou teplotu a pohodlně se používá. A i když jste si pořídili bazén, určitě ji využijete. Na co? Třeba na oplach nohou před vstupem do bazénu. A pokud sluníčko „pere“, dopřejete si komfort teplé sprchy tam, kde není zavedena teplá voda. Třeba na chatě. Solární sprchu oceníte i na sportovištích, při kempování a u domácích saun.

Jak vypadá solární sprcha

Solární sprcha se skládá ze zásobníku vody, která se postupně ohřívá naakumulovaným teplem ze slunce, a sprchovací části. Vybrat si můžeme mezi sprchou přenosnou, se kterou můžeme libovolně hýbat, a zabudovanou. Tělo sprchy bývá z hliníku nebo plastu, s pochromovanými prvky, důležitý je samozřejmě i materiál zásobníku. Musí akumulovat dostatek tepla.

Podoba sprchy může být úplně jednoduchá. Plastový černý vak se naplní vodou, zavěsí, a jakmile se voda ohřeje, hurá pod sprchu. Cena jednoduché sprchy je více než příjemná, vyrobit se dá i „na koleni“, nevýhodou může být malá stabilita, horší manipulace a také neregulovaný ohřev. Pokud slunce hodně hřeje, voda bude až moc teplá.

Komfortnější stojanové sprchy

Stojanové solární sprchy jsou propracovanější variantou. Na vodovod se napojují rychlospojkou, dá se regulovat teplota vody a nehrozí opaření. Voda v moderních sprchách se nejčastěji ohřívá v jejich těle. Nikde tedy nevisí nějaký zásobník, ale sprcha je příjemně kompaktní. Na objemnosti těla sprchy pak závisí kapacita zásobníku. Malý zásobní se rychleji nahřeje, velký zase poskytne desítky litrů vody na osprchování. Nastavitelná hlavice s hadicí je skvělá hlavně při sprchování nohou a malých dětí.

Kam sprchu umístit

Kotvení sprchy bývá na dlažbu, dřevěnou podlahu i do trávníku. Důležité je, aby na zvolené místo svítilo dostatečně slunce. Sprchu pak lze využívat 5 až 6 měsíců v roce, navíc se voda ohřívá ekologicky.

Na co myslet při výběru

Roli v ceně sprchy hraje její konstrukce, materiál, velikost zásobníku a samozřejmě design. Při výběru zvažte potřebnou kapacitu, která se odvíjí od toho, k čemu ji budete používat a pro kolik lidí je určena. Využijete i druhou hlavici v nižší poloze? Chcete solární sprchu často přemisťovat? Promyšlený výběr povede k vaší spokojenosti.

Solární sprchy za nejlepší ceny zde

1. Černo-stříbrná Solární sprcha Hawaj Fantasy Rain 35 l

Solární sprcha Hawaj Fantasy Rain 35 l je zařízením, který Vám umožňuje ohřev vody v zásobníku za využití solárního ohřevu. Tento alternativní ohřev s sebou nepřináší žádné finanční náklady. Samonosná konstrukce sprchy slouží zároveň jako sběrný zásobník vody a solární kolektor, který působením slunečních paprsků vodu ohřívá. Teplotu vody si určíte sami díky pákovému kohoutku s regulací přívodu teplé/studené vody.

Jedná se o zcela ekologický způsob, jak získat teplou užitkovou vodu bez vynaložení finančních prostředků na její ohřev. Solární sprchu lze využívat zhruba od dubna do září, při příznivém počasí samozřejmě i déle. Doporučujeme její umístění v takové části zahrady, kam slunce svítí největší část dne a zároveň bude sprcha chráněna před větrem – například umístění na slunném místě před živým plotem nebo zídkou. Tím snížíte dobu potřebnou k ohřevu vody. Jednoduchý, elegantní vzhled tohoto výrobku umožní velmi dobře začlenit solární sprchu do Vašeho exteriéru.

Získej tuto solární sprchu za cenu od 2 899 Kč

Naše hodnocení

Výkon 9.5
Kvalita 9.2
Cena 9.3
Nejlevnější solární sprcha s tímto objemem na trhu. Nádrž na 35 litrů teplé vody. Kohoutek na oplach nohou a pákové nastavení teploty vody, to jsou hlavní přednosti této solární sprchy. Nejen díky tomu ji mohu vřele doporučit a stála se vítězem této recenze.
9.3

2. Solární sprcha Hawaj Cool 20 l

Solární sprcha Hawaj Cool 20 l je zařízením, který Vám umožňuje ohřev vody v zásobníku za využití solárního ohřevu. Tento alternativní ohřev s sebou nepřináší žádné finanční náklady. Samonosná konstrukce sprchy slouží zároveň jako sběrný zásobník vody a solární kolektor, který působením slunečních paprsků vodu ohřívá. Teplotu vody si určíte sami díky pákovému kohoutku s regulací přívodu teplé/studené vody.

Nádrž na 20 l vody. Výška sprchy: cca 227 cm. Průměr sprchy: 11 cm. Průměr sprchové hlavice: 7 cm. Rozměr základny: 16,5 x 16,5 cm. Materiál: UV odolný plast. Možnost pevné montáže. Jednoduché napojení na zahradní hadici.

Získej tuto solární sprchu za cenu od 1 899 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.0
Kvalita9.2
Cena9.5
Solární sprcha o menším objemu, přesto dostatečném pro běžnou rodinu. Pokud se nechcete vzdát po koupání v bazénu teplé sprchy, pak je tato solární sprcha za výbornou cenu pro Vás to pravé.
9.2

3. Solární sprcha Hawaj Uno 38 l s dlouhou hlavicí

Solární sprcha Fantasy Uno s dlouhou hlavicí je tím pravým řešením právě pro vás a pro vaši zahradu. Díky nádrži, která dokáže pojmout až 38 litrů vody, vám může snadno nabídnout nejen teplou spršku, ale i příjemné osvěžení. Sami si můžete regulovat teplotu vody a to díky přívodu studené vody. Záleží proto jen na vás, zda si dopřejete vlažnou či ledovou sprchu! Solární sprcha, jejíž součástí je nádrž až na 38 litrů teplé vody, se stane nejen místem pro příjemné osvěžení, ale estetickým prvkem vaší zahrady. Může vám nabídnout celou řadu pozitivních vlastností, pro které stojí za to dát jí šanci. Nejenže velice snadno a hravě šetří energii, zároveň vypadá skvěle a poskytne vám přesně to, po čem toužíte.

Nádrž na 38 l vody. Výška sprchy: cca 215 cm. Průměr sprchy: 16 cm. Průměr sprchové hlavice: 15 cm. Rozměr základny: 22 x 22 cm. Délka prodloužené trubky ke sprchové hlavici: 35 cm. Materiál: UV odolný plast. Relaxační sprchová hlavice. Separátní kohoutek na umývání nohou. Prodloužená sprchová hlavice nemá vliv na výkon. Možnost pevné montáže. Jednoduché napojení na zahradní hadici.

Získej tuto solární sprchu za cenu od 3 248 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.3
Kvalita9.2
Cena8.8
Tato solární sprcha nabízí díky dlouhé relaxační hlavici opravdový komport z osprchování u zahradního bazénu, nebo třeba jen tak na zahradě či chalupě. Vyšší cena je vykompenzována kvalitou provedení a velkou nádrží na vodu.
9.1

4. Levná závěsná solární sprcha Intex

Přenosná závěsná solární prcha je ideální na kempování, zakrádky, pláže nebo třeba i jako provizorium na chatu. Užívejte si osvěžující sprchy všude, kde vám klasická sprcha chybí. Závěsná solární sprcha Intex s objemem vody 19 litrů využijete především například při kempování, na chatě, zahrádce, ale také třeba na pláži nebo po koupání v bazénu. Stačí jen napustit vodou a nechat na slunném místě dostatečně dlouhou dobu, aby se voda ohřála. Tato solární sprcha je vyrobena z lehkého a odolného PVC se zpevněným poutkem pro snadný transport a zavěšení a je opatřena ON/OFF kohoutkem pro regulaci toku vody. Objem vody 19 litrů vystačí pro koupel více lidí.

Vak na 19 l vody. Ohřeje vodu až na teplotu 48 °C (v závislosti na počasí a okolní teplotě). Pevné poutko pro zavěšení a transport. ON/OFF kohoutek pro regulaci toku vody. Rozměry: 48 x 65 cm. 38 mm průměr sprchovací hlavice.

Získej tuto přenosnou solární sprchu za cenu od 299 Kč

Naše hodnocení

Výkon8.0
Kvalita9.0
Cena9.7
Pokud se nechcete vzdát komfortu teplé sprchy ani při stanování v přírodě, pak by jste se na tuto provizorní přenosnou sprcho určitě měli zaměřit.
8.9
Aroma difuzéry
Předchozí recenze

4NEJ Aroma difuzéry

Plavky pro plnoštíhlé 2018
Další recenze

4NEJ Plavky pro plnoštíhlé 2018

Zatím žádné komentáře

Zanechte vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *