Prach, spodiny z aut i alergeny mají neblahý vliv na lidské zdraví. Ať se nám to líbí nebo ne, tyto škodlivé látky jsou všude kolem nás a citlivým jedincům mohou způsobovat vážné problémy. Naštěstí existují čističky vzduchu, které mohou pomoci a alespoň částečně nás ochránit před vdechováním škodlivin. Čističky vzduchu mají své místo v mnoha kancelářích, ale pořídit si ji můžete i domů.

V obchodech najdete celou řadu čističek vzduchu. Téměř všechny si poradí s prachou a celou řadou alergenů. Lepší přístroje pak zvládnou i tabákový dým, některé viry, bakterie nebo zápach. Při výběru čističky musíte mít jasno, kam ji pořizujete. Velikost místnosti je velmi důležitá a pokud tento parametr podceníte, čistička vám nebude příliš k užitku.

Stejně důležitá je také jejich hlučnost. Jistě nechcete, aby vám hluk z čističky narušoval příjemné chvíle s rodinou nebo dokonce spánek. Čím méně decibelů bude čistička vzduchu mít, tím lépe pro vás.

Spousta lidí se při rozhodování nákupu čističky vzduchu rozhoduje podle ceny. Ta je sice důležitá, ale neměla by být rozhodující. Zajímat byste se měli také o výdaje za příslušenství a ostatní náklady, které jsou s provozem čističek spojeny. Každá čistička vzduchu obsahuje filtry, které je potřeba čas od času vyměnit. Jejich pořizovací cena může být také hodně vysoká a je lepší si ji předem zjistit. Jinak se vám výhodná koupě čističky vzduchu může pořádně prodražit.

Čističky vzduchu za nejlepší ceny zde

1. Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Účinná čistička vzduchu s ionizátorem a elektrostatickým filtrem, který není potřeba měnit. Vytvoří zdravé prostředí v každé domácnosti s minimálními náklady na provoz. Navíc pracuje zcela bezhlučně. Investujte do svého zdraví s čističkou vzduchu Ionic-CARE Triton X6. A nejen do vašeho, ale do zdraví celé vaší rodiny, nebo spolubydlících. Dýchejte čistý vzduch a poznejte sami pozitivní přínos ionizace a kvalitnějšího vzduchu. Mnohem čistější vzduch, který nyní můžete dýchat i vy, má na tělo a jeho zdraví zásadní vliv. Vitalizuje krevní oběh, zlepšuje mozkovou činnost, paměť i koordinaci pohybů. Nehledě na to, že se zbavíte nežádoucích mikročástic v podobě alergenů, pylů, plísní, mikroprachu, či cigaretového kouře. Čistička snižuje také výskyt bakterií a plísní a to až o 85 %, takže prostředí, ve kterém žijete, se stane opravdu zdravějším.

Nebojte se neúnosných nákladů v souvislosti s tím, že byste u této čističky museli vyměňovat filtry. Náklady na moderní elektrostatické filtry, jejichž celková aktivní plocha je přes 1 000 cm2 a mají doživotní záruku, jsou nulové, protože se nevyměňují. Dokážou zachytit až 96 % nečistot a jejich účinnost není pouhým výmyslem, ale byla měřena SZÚ Praha. Velice snadná údržba spočívá pouze v občasném otření vlhkým hadříkem a v případě, že se v místnosti kouří, tak omytím vodou se saponátem. Podle charakteru prostředí je interval čištění 3 – 7 dnů a zabere jen pár vteřin.

Získej tuto čističku vzduchu za cenu od 3 490 Kč

Naše hodnocení

Výkon 9.3
Kvalita zpracování 9.0
Cena 9.2
Velice tichá a výkonná čistička vzduchu od prověřeného výrobce. V bytě o ní prakticky nebudete vědět, o její přítomnosti vás upozorní jen zdravý, čerstvý vzduch. Velkou výhodou je elektrostatický filtr, který není potřeba měnit.
9.2

2. Čistička vzduchu Renkforce AP-M15A

Čistič vzduchu zlepšuje kvalitu vzduchu odvodem negativního statického náboje na lapač prachu uvnitř přístroje. Malé částečky jako prach, pyl, kouř nebo zplodiny jsou obvykle kladně nabité, jsou lapačem přitahovány a efektivně odstraňovány ze vzduchu (ve standardně vysokých místnostech s plochou do 10 m²). Malé vestavné světlo slouží k orientaci ve tmě.

Získej tuto malou čističku za cenu od 525 Kč

Naše hodnocení

Výkon8.0
Kvalita zpracování9.0
Cena9.8
Malá čistička vzduchu do zásuvky překvapí svou výkonem. Je sice určena hlavně do menších místností, ale samořejmě je možné jich do jedné větší místnosti umístit více. Za takhle nízkou cenu opravdu alternativu neseženete.
8.9

3. Čistička vzduchu DeLonghi AC 230

Designová čistička vzduchu s 6ti stupňovou filtrací vzduchu. Dalším plusem jsou barevné LED diody, které ukazují kvalitu okolního vzduchu – červená (špatná kvalita), zelená (uspokojivá kvalita), modrá (dobrá kvalita). Kvalita vzduchu je průběžně kontrolována díky AQS systému. Přístroj je vhodný pro místnosti do 80m2. Pokud máte doma alergika tak uvidíte jak rapidně se jeho stav, po pořízení této čističky vzduchu, zlepší.

Pokud i vám záleží na kvalitě vzduchu, který dýcháte, prvořadě si obstaráte kvalitní přístroj zajišťující příjemné a zdravé klima ve vašem domácím prostředí. Ideální volbou bude výkonná čistička vzduchu DeLonghi AC230 v elegantním stříbrném designu, která díky 6stupňové filtraci zaručuje vždy perfektně čistý vzduch. Je vybavena množstvím chytrých funkcí a komfortním ovládáním, se kterými se brzy stane nepostradatelným pomocníkem vaší domácnosti. Přístroj je vybaven chytrým AQS systémem, který průběžně kontroluje kvalitu vzduchu a zobrazuje ji pomocí integrovaných barevných LED diod. Snadno a rychle tak podle barev poznáte kvalitu okolního vzduchu. Červená barva signalizuje značnou míru znečištění, zelená vyjadřuje uspokojivý stav a konečně modré podsvícení informuje o kvalitním ovzduší, které nejvíce prospěje vašemu zdraví.

Získej tuto čistička vzduchu DeLonghi za cenu od 6 899 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.2
Kvalita zpracování9.3
Cena8.2
Kromě efektního LED podsvícení, které ukazuje kvalitu vzduchu, k hlavním přednostem této čističky vzduchu patří výkonný, jednoduchá obsluha a kvalitní filtrace. I přes vyšší cenu velmi rozumná volba v poměru cena/výkon.
8.9

4. Čistička vzduchu Beurer LW 110

Energeticky úsporná a automatická čistička vzduchu LW 110 je zvlhčovač a čistička vzduchu v jednom. Díky funkci čističky vzduchu se vzduch zbavuje prachu, pylu, zvířecích chlupů a pachů. Čistička vzduchu je vhodná pro místnosti o velikosti až 36 m².

Čištění vzduchu se provádí pomocí filtrace vzduchu a vodní hygieny díky vodním přísadám. Obzvláště hygienické čištění, protože se nepoužívají žádné filtrační mřížky. Komponenty lze snadno rozebrat a umýt v myčce na nádobí. Zařízení je vybaveno detektorem hladiny vody s optickou indikací a bezpečnostním vypínačem při prázdné nádržce.

Získej tuto čističku se zvlhčovačem vzduchu za cenu od 5 380 Kč

Naše hodnocení

Výkon9.0
Kvalita zpracování9.2
Cena8.5
Výkoná čistička se zvlhčovačem vzduchu v jednom. Pokud vás jako spoustu dalších obyvatel panelákových bytů trápí suchů vzduch v bytě, tento přístroj se postará o optimální vzdušnou vlhkost.
8.8
3 denní lyžování Tyrolsko
Předchozí recenze

4NEJ 3 denní lyžování Tyrolsko

Vánoční světelné deště
Další recenze

4NEJ Vánoční světelné deště

Zatím žádné komentáře

Zanechte vzkaz

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *